Katılım Şartları
cl6_logo_.png

-Turnuva kapsamında TBF (Türkiye Basketbol Federasyonu)  standartları uygulanmaktadır.

-Müsabakalar hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri 20:00-21:30 / 21:30-23:00 saatlerinde oynanacaktır.

-Takımlar, Kurumsal ve Pro olmak üzere iki ayrı ligde mücadele edeceklerdir.

-Kurumsal lige katılan takımlar, firma çalışanlarından oluşacaktır.(Kayıt evrakları içerisinde bordro veya İK departmanından alınacak faaliyet belgesi yer almalıdır.)

-Müsabakalar sırasında oluşabilecek istenmeyen olaylar, turnuva hakemleri tarafından değerlendirilip, disiplin kuralları uygulanacaktır. (Turnuva öncesi katılımcılara disiplin kuralları sunulacaktır.)

-Her takım sahaya en fazla 12 oyuncu ve 2 idareci ile çıkabilir. Takımlar müsabakalara en az 8 sporcu getirmek zorundadır, 8 sporcu ile sahaya çıkamayan takımlar hükmen yenik sayılır.

-Takımlar müsabakaya tek tip forma ve uygun spor ayakkabı ile çıkma zorunluluğundadır. Forması olmayan takım oyuncuları maalesef müsabakalarda oynayamayacaktır.

-Profesyonel liglerde (Tahincioğlu Basketbol Ligi, TBL, TB2L) lisansı bulunan sporculara izin verilmez. Normal sezon içerisinde en az 3 maça çıkmış sporcular playoff/playout zamanında takımlarında mücadele edebilir.

-Takımlar, kadro değişikliğini turnuva başlangıç tarihinden itibaren ilk ay sonuna kadar turnuva yetkililerine sunmak zorundadır. Sonrasında finallerde dahil yeni oyuncu kabul edilmemektedir.

-Sporcular, muvafakatname imzalamak zorundadırlar.

CL6_top.png